”Pe 9 iunie dă-mi șansa să fiu vocea ta în Consiliul Local! Votează partidul REPER! ” (Carmen Stângă)

de | iun. 7, 2024 | Articole | 0 comentarii

🗳️ poziția 13 la consiliul local

🗳️ poziția 10 la Primar

”Cine sunt?

Pe scurt sunt economist – contabil, am lucrat peste 16 ani în privat, dintre care peste 13 în sistemul bancar, ocupând poziții care mi-au oferit oportunitatea interacțiunii directe cu oamenii.

În 2019 am intrat în politică după o interacțiune directă și dură cu sistemul de sănătate și sistemul de protecție socială. Atunci am făcut o analiză în urma căreia am realizat că nu am încredere în niciun sistem public, deși aproape jumătate din salariu meu merge către aceste sisteme.

Unde am fost până acum?

Întrebare acaesta o interpretez un pic ca un reproș, de parcă dacă nu am avut un Vadim care să ne inițieze la vârste fragede în politică suntem niște neaveniți.

De 3 ani, din poziția de consilier parlamentar însărcinat cu organizarea activității în circumscripția electorală urmăresc modul în care este administrat orașul nostru.”

Articolul complet publicat de Carmen Stângă, candidatul REPER la Consiliul Local Craiova, pe pagina personală de facebook poate fi citit făcând click pe butonul de mai jos.

Din aceeași categorie

Canalizarea și preluarea apelor de suprafață

Canalizarea și preluarea apelor de suprafață

Canalizarea și preluarea apelor de suprafață reprezintă probleme nerezolvate de actuala administrație. Pe 9 iunie votează partidul REPER ȘI Cosmin Poteraș pentru Primăria Craiova! CMF: 21240322 Canalizarea și preluarea apelor de suprafață reprezintă probleme...

Tu ai curajul să circuli cu bicicleta în Craiova?

Tu ai curajul să circuli cu bicicleta în Craiova?

Craiova nu are în acest moment piste de bicicletă care să respecte standardele europene ci doar dungi de vopsea pe trotuar care pun în pericol atât pietonii cât și bicicliștii. Ce propunem: amenajarea pistelor de biciclete conform standardelor europene; înființarea...

Copilul tău are loc la cresă?

Copilul tău are loc la cresă?

Craiova are doar 9 creșe cu o capacitate de 460 de locuri în condițiile în care în orașul nostru se nasc aproximativ 2500 de copii pe an. Capacitatea acestora a fost crescută în anul 2022 de la 340 prin înființarea de noi grupe în spațiile existente. Un calcul simplu...

”Taxa pe Soare” – o aberație

”Taxa pe Soare” – o aberație

"Taxa pe soare", o aberație prin care s-ar putea taxa energia electrică produsă cu panourile de pe casă și consumată direct în casă fără a fi injectată în rețea, este la un pas de eliminare prin legea pe care a depus-o senatorul de Dolj, Cosmin Poteraș, împreună...