Sală de sport cu 100 de milioane de euro vs. spital construit cu 53 de milioane de euro

de | dec. 18, 2023 | Articole

  • Fără concurs de proiecte;
  • Fără a respecta dispozițiile legii privind transparența decizională;
  • La un cost/mp mai mare decât cel aferent construirii Burj Khalifa;
  • Deşi în 2019 Consiliul Local a aprobat un alt studiu de fezabilitatea pentru zona Pieței Vechi.


La umbra unui subiect ce pare a fi mai degrabă o fumigenă, doamna Primar aruncă la gunoi banii craiovenilor şi propune un proiect care DISTRUGE identitatea oraşului nostru!

Zona Pieței Vechi trebuie să rămână una dedicată negustorilor şi meşteşugarilor.

Avem în oraș creatori de bijuterii, creatori de modă, cizmari pricepuți!
Avem producători locali!

Pentru ei trebuie regândită Piața Veche!

Din aceeași categorie

Canalizarea și preluarea apelor de suprafață

Canalizarea și preluarea apelor de suprafață

Canalizarea și preluarea apelor de suprafață reprezintă probleme nerezolvate de actuala administrație. Pe 9 iunie votează partidul REPER ȘI Cosmin Poteraș pentru Primăria Craiova! CMF: 21240322 Canalizarea și preluarea apelor de suprafață reprezintă probleme...

Tu ai curajul să circuli cu bicicleta în Craiova?

Tu ai curajul să circuli cu bicicleta în Craiova?

Craiova nu are în acest moment piste de bicicletă care să respecte standardele europene ci doar dungi de vopsea pe trotuar care pun în pericol atât pietonii cât și bicicliștii. Ce propunem: amenajarea pistelor de biciclete conform standardelor europene; înființarea...

Copilul tău are loc la cresă?

Copilul tău are loc la cresă?

Craiova are doar 9 creșe cu o capacitate de 460 de locuri în condițiile în care în orașul nostru se nasc aproximativ 2500 de copii pe an. Capacitatea acestora a fost crescută în anul 2022 de la 340 prin înființarea de noi grupe în spațiile existente. Un calcul simplu...